• Building a fairer, healthier world for everyone

  ایجاد جهانی سالم و عادلانه برای همه

  67

  شعار روزجهانی بهداشت سال2021 : ایجاد جهانی سالم و عادلانه برای همه     سازمان جهانی بهداشت (who) درروز جهانی بهداشت، به عنوان بخشی از یک کار یک ساله جهانی برای گردهم آوردن مردم جهت  ایجاد جهانی سالم وعادلانه ، خواهان اقدام برای رفع نابرابری های بهداشتی می باشد.کمپین WHO  قانونی را دراین روز مطرح نمود: "برخورداری از بالاترین سطح استاندارد بهداشتی، یکی از حقوق اساسی هر انسانی بدون تمایز نژاد ، مذهب ، عقاید سیاسی ، شرایط اقتصادی یا اجتماعی می باشد." درحالی که کووید19به همه کشورها آسیب وارد کرده است ، ولی تأثیر آن در همه جوامعی که قبلاً آسیب پذیر بوده اند ، بیشتربوده واین کشورها به خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت پایینی  دسترسی دارند و روزهای نامطلوبی را نیز تجربه می کنند. به همین دلیل سازمان whoاز رهبران خواسته که به سمت آینده ای جدید حرکت کنند زیرا نیاز همه افراد، وجود شرایط زندگی، کار و سلامتی مناسب  می باشد. همچنین نابرابری های بهداشتی را در سطح جامعه کنترل کنند و اطمینان حاصل کنند که همه افراد بسته به نیازها و ارزشهای خود در جوامع مختلف ، به خدمات بهداشتی با کیفیت مطلوب دسترسی داشته باشند.

 • زندگی بهتری با وجود بیماری های کلیوی

  119

  زندگی بهتری با وجود بیماری های کلیوی  

 • روز جهانی سرطان

  353
 • تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا

  525

  در راستای بسیج ملی تغذیه سالم سال ۹۹،  بیمارستان تریتا جهت پیاده سازی شعار امسال با عنوان  تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا اقدام، آموزش و اطلاع رسانی می نماید.  

 • اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی

  396

  اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را تسلیت عرض مینماییم

 • روز شمار هفته پرستاری سال ۹۹

  479

  روز شمار هفته پرستاری سال ۹۹  ( ۲۶ آذر-۲دی )

 • روز جهانی پنومونی

  مطالب آموزشی روزجهانی پنومونی (ذات الریه )

  756

  روزجهانی پنومونی (ذات الریه) - 21 نوامبر/ 12 آبان ماه بیماری پنومونی(عفونت ریه یا ذات الریه)، به عنوان بیماری عفونی کشنده در کودکان زیر 5 سال و افراد بالای 65 سال شناخته می شود که هر ساله منجر به مرگ عده زیادی از افراد می شود. بر طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیماریهای پنوموکوکی اولین بیماریهای عفونی کشنده در سراسر دنیاست و سالانه بیش از یک میلیون کودک زیر 5 سال بر اثر ابتلا به بیماری های پنوموکوکی جان خود را از دست می دهند. از این رو سازمان بهداشت جهانی و یونیسف 12نوامبر یا 21 آبان ماه را به عنوان روز جهانی پنومونی نامگذاری کرده اند. علل پنومونی در اثر ارگانیسم‌های مختلفی شامل ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها ایجاد می‌شود. - در اثر استنشاق مواد شیمیایی مانند بخارهای سمی نیز التهاب ریه ایجاد می‌شود. - التهاب ریه در اثر استشاق مواد حساسیت‌زا ایجاد می‌شود. - مواجهه با موادی که در محیط کار یا محیط‌های دیگر وجود دارند باعث ایجاد التهاب در بافت ریه می‌شود، مثلا در برخی کشاورزان در ...

 • هفته پیشگیری از مسمومیت

  551
 • روز شمار هفته سلامت بانوان

  545
صفحه 1 از 13